Lwie zmarszczki – jak przeciwdziałać lwiej zmarszczce? Czy krem wypełniający zmarszczki wystarczy?

Wiadomo, w jaki sposób można zlikwidować tak zwaną „lwią zmarszczkę“. Służą do tego zabiegi przy pomocy botoksu, kwasu hialuronowego oraz korekta laserem. Jednak, dokładnie tak samo jak ma to miejsce we wszystkich pozostałych gałęziach medycyny, również na obszarze szeroko rozumianej medycyny estetycznej znajduje swoje zastosowanie zasada pt. lepiej zapobiegać, niż leczyć. W jaki sposób można zapobiegać powstawaniu zmarszczek na twarzy? Przyjrzyjmy się, punkt po punkcie, kilku najważniejszym i najbardziej skutecznym sposobem.

Lwie zmarszczki – jak sobie z nimi radzić?

Po pierwsze: unikać tego, co szkodzi na lwie zmarszczki

drinkCzasami mówi się, że stan naszego organizmu mamy wypisany na twarzy. W dużej mierze jest to prawda. Należy mieć świadomość, że to właśnie twarz jest miejscem, po którym w pierwszej kolejności objawiają się procesy starzenia organizmu. Do szkodliwych czynników, które są przyczyną pogorszenia wyglądu skóry twarzy, zaliczamy wszelkiego rodzaju używki, a więc alkohol, papierosy, a także narkotyki oraz kawę. Dlaczego? Wszystkie spośród wymienionych substancji wykazują silnie toksyczne działania. Pijąc alkohol lub paląc papierosy wprowadzamy do naszego organizmu setki szkodliwych związków chemicznych, które przyspieszają proces starzenia się komórek. Oczywiście, lista czynników, których należy unikać, aby zapobiec pojawianiu się zmarszczek, bynajmniej nie kończy się na używkach. Wybitnie szkodliwy wpływ na delikatną skórę naszej twarzy ma także promieniowanie UV, zarówno w postaci solarium, jak i promieni słonecznych. Należy również chronić skórę przed mrozem, silnym wiatrem oraz suchym powietrzem (służą do tego odpowiednie kosmetyki o działaniu nawilżająco-ochronnym).

Po drugie: korzystać z tego, co pomaga na lwie zmarszczki

Pomoże Ci krem wypełniający zmarszczki

Oczywiście, lwie zmarszczki nie powstają tylko i wyłącznie w wyniku ekspozycji na szkodliwe czynniki. Inną istotną przyczyną ich powstawania jest niedobór czynników o działaniu sprzyjającym. Przede wszystkim, należy tutaj wspomnieć o odpowiedniej ilości snu: to właśnie podczas snu nasz organizm dokonuje autoregeneracji. Jeżeli śpimy zbyt mało lub nieregularnie, to z całą pewnością prędzej czy później uwidoczni się to na naszej twarzy właśnie poprzez pojawienie się na niej zmarszczek. Kolejnym czynnikiem jest rzecz jasna dieta. Tłuste, ciężkostrawne potrawy oraz jedzenie zawierające konserwanty i innego rodzaju czynniki są jak najbardziej przeciwwskazane. Należy za to zadbać o to, aby w naszej diecie nie zabrakło produktów bogatych w witaminy (szczególnie witaminę A oraz E) a także mikroelementy (głównie chodzi tutaj o cynk). Nie można również zapominać o stosowaniu dobrej jakości kosmetyków, które działają regenerująco na skórę twarzy; zachowanie dobrej kondycji skóry również stanowi środek przeciwdziałania powstawaniu zmarszczek. Wreszcie, warto skorzystać z różnych „dodatkowych“ metod, a więc na przykład coraz bardziej modnego ostatnio masażu twarzy. Celem takiego masażu jest poprawienie krążenia krwi, dzięki czemu skóra zachowuje jędrność i sprężystość. Jedną z największych zalet tego wciąż jeszcze niedocenianego rozwiązani jest jego dostępność i prostota: masaż twarzy możemy wykonywać samodzielnie i w warunkach domowych. Będziemy potrzebować jedynie krem wypełniający zmarszczki Richevon lub olejku oraz pewnej wprawy, którą nabędziemy z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *