Likwidacja lwiej zmarszczki – domowe sposoby

Lwia zmarszczka, czyli pionowa bruzda lub bruzdy, które powstają na czole, stanowi jeden z najważniejszych problemów estetycznych dla kobiet po trzydziestym roku życia (czasami zdarza się zresztą, że problemy z „lwią zmarszczką“ mają nawet kobiety dwudziestokilkuletnie). Istnieje wielu sposobów radzenia sobie z tym problemem. Największą popularnością cieszą się zabiegi przy użyciu botoksu, laserów lub kwasu hialuronowego.

Warto jednak wiedzieć, że do przyczyn powstawania lwiej zmarszczki należą nie tylko naturalne procesy starzenia się skóry oraz szkodliwych wpływ czynników, zewnętrznych, ale również proces degradacji mięśni twarzy, w wyniku którego zatracają one naturalną zdolność do kurczenia się i rozkurczania. Jeśli więc bruzda nie jest bardzo głęboka, można ją zredukować przy pomocy znacznie prostszych i tańszych środków, niż fachowe zabiegi kosmetyczne.

Łatwa i przyjemna likwidacja lwiej zmarszczki!

Czym jest facefitness?

Facefitnnes to nazwa dla różnego rodzaju ćwiczeń mięśni twarzy. Celem facefitnessu jest zachowanie jest stymulacja krążenia krwi oraz mięśni twarzy, co ma bezpośrednie przełożenie na stan skóry twarzy. Lwie zmarszczki powstają w wyniku kurczenia się mięśni: podłużnego nosa, mięśnia marszczenia brwi oraz mięśnia obniżającego brwi. Facefitness ukierunkowany na redukcję lwiej zmarszczki polega na przykładaniu palców wskazujących dłoni do miejsca powstawania zmarszczek oraz wykonywania ćwiczeń poprzez marszczenie brwi.

facefitness-2Inne skuteczne ćwiczenie polega na tym, że przykładamy całą powierzchnię dłoni do naszego czoła (dolna część dłoni, w okolicach nadgarstka, znajduje się w przestrzeni między brwiami) a następnie delikatnie ale zdecydowanie dociskamy dłoń do czoła. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy. Ważne: częstym błędem, jaki popełniamy podczas wykonywania tego ćwiczenia, jest odrywanie dłoni od powierzchni twarzy. Tymczasem, dłoń powinna cały czas przylegać do skóry, a ruchy „dociskające“ powinny być kontrolowane (nie chodzi o „pukanie się“ dłonią w czoło, tylko delikatne, stopniowo uciskanie okolica nadgarstka przestrzeni pomiędzy brwiami.

Kolejne ćwiczenie polega na przyłożeniu palców wskazujących obu rąk do miejsc po obu stronach nosa, w okolicy gdzie zaczynają się brwi, a następnie wykonywaniu prób zmarszczenia brwi.

W następnym ćwiczeniu przykładamy dwa palce w miejsce, gdzie tworzy się „lwia zmarszczka“ (podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu), a następnie delikatnym, masującym ruchem przeciągamy oba palce po linii brwi (każdy palec wędruje w przeciwnym kierunku). Standardowo wykonuje się 5 powtórzeń tego ćwiczenia.

Ostatnim ćwiczeniem jest rozkurczanie mięśni czoła: przykładamy palec wskazujący jednej dłoni do czoła, a następnie pionowym, masującym ruchem przesuwamy wzdłuż powierzchni czoła. Ćwiczenie powtarzamy 5-10 razu.

Ćwiczyć możemy codziennie lub co drugi dzień. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem ćwiczeń mięśni twarzy należy nałożyć niewielką warstwę kremu nawilżającego lub olejku (np. Richevon). W przypadku głębszych bruzd, zamiast zwykłego kremu można zastosować preparat zawierający tzw. botoks powierzchniowy.

Co jeszcze należy wiedzieć o zmarszczkach na czole?

kobieta-6Bardzo często uważa się, że powstawanie zmarszczek jest uzależnione tylko i wyłącznie od kondycji, w jakiej znajduje się nasza cera. Tymczasem, nie jest to końca prawda. Trzeba uświadomić sobie fakt, że coraz jest tak naprawdę jedynie „powierzchnią“ twarzy. Na wygląd tej powierzchni wydatny wpływ ma to, co dzieje się głębiej, a więc na przykład na poziomie mięśni twarzy. Jedną z ważniejszych przyczyn powstawania lwiej zmarszczki jest częste marszczenie brwi. Według dość powszechnego mitu, marszczenia brwi można uniknąć kontrolując swoją mimikę podczas różnych stanów emocjonalnych.

W rzeczywistości, o wiele bardziej destruktywny wpływ na naszą twarz ma na przykład marszczenie brwi pod wpływem światła słonecznego (jest to naturalny mechanizm obronny, przy pomocy którego nasz organizm chroni oczy przed działaniem szkodliwego promieniowania). Dlatego bardzo ważne, aby nosić okulary słoneczne wyposażone w filtr UV nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z relatywnie niezbyt mocnym natężeniem światła słonecznego. Oczywiście, trzeba również mieć świadomość, że nawet najlepszy trening mięśni twarzy nie zastąpi nam dobrych kosmetyków: te dwa czynniki powinny być stosowane łącznie, tak aby wzajemnie uzupełniały swoje działanie.

Więcej o facefitnessie znajdziecie na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *