Likwidacja lwiej zmarszczki – cena za zabieg

Marsowa mina jest wtedy, gdy powstają tak zwane zmarszczki gniewu. Zmarszczki gniewu nazywane są także lwimi zmarszczkami.  Powstają na skutek działania mięśnia podłużnego nosa, a także mięśnia odpowiadającego za marszczenie brwi oraz mięśnia, który brwi obniża. Lwie zmarszczki pojawiają się u osób, które ukończyły 25 rok życia. Jako przyczynę uznaje się niekontrolowane marszczenie brwi. Taki odruch dotyczy przebywania na słońcu, procesu starzenia się skóry oraz zmniejszania tkanki podskórnej. Zmarszczka gniewu pogłębia się w wieku 35-40 lat. Po 50 roku taka zmarszczka pojawia się na stałe. Dlatego jej likwidację warto zaplanować wcześniej. Lekarze medycyny estetycznej mówią o momencie pojawienia się pierwszej poziomej zmarszczki na czole.

Opóźnianie pojawienia się zmarszczki gniewu

Olbrzymim plusem jest noszenie okularów przeciwsłonecznych, a także systematyczne złuszczanie naskórka poprzez stosowanie peelingów i kwasów AHA, złuszczanie naskórka głowicą diamentową (mikrodermabrazja bezigłowa i igłowa) oraz odpowiednie nawilżanie skóry (stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych np. Richevon, maseczek). Doskonałą metodą jest również wykonywanie ćwiczeń relaksacyjnych – pomaga joga, słuchanie muzyki relaksacyjnej itp., masaż twarzy. Facefitness to jedna z metod, która polega na uciskaniu miejsca powstawania marszczek i następnie marszczenie brwi. Wszystko to działa, gdy zmarszczka nie jest głęboka, ale co zrobić, gdy zaczyna być coraz bardziej widoczna i denerwująca?

Pomoc medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje przede wszystkim skuteczne zabiegi laserowe, botox oraz wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym. Przy pomocy lasera frakcyjnego może zostać wykonany tak zwany resurfacing. Jest to regeneracja skóry (odmłodzenie), która pozwala jednocześnie także usunąć blizny potrądzikowe, przebarwienia, a same zmarszczki widocznie wygładzić. Jednak przed tym zabiegiem należy dokładnie skonsultować się z lekarzem, ponieważ nie każdy może z laserowej metody skorzystać. Przeciwwskazaniem jest na przykład choroba nowotworowa.

kobieta-3Inną metodą jest stosowanie botoxu lub wypełnienia lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym. Gdy zmarszczki są bardzo głębokie, sam botox może nie wystarczyć, dlatego po upływie około dwóch tygodni należy zmarszczki wypełnić kwasem hialuronowym. Botox rozluźnia mięśnie, a przecież to one są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczki gniewu. Kwas hialuronowy natomiast podnosi skórę i wypełnia w ten sposób bruzdę. Kwas hialuronowy ma działanie silnie nawilżające skórę. A to znowu pobudzą ją do zwiększonej produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się elastyczna. Efekt tego zabiegu może utrzymać się do roku. Botox oraz kwas hialuronowy wzajemnie się uzupełniają podnosząc jakość oraz trwałość zabiegu.

Wszystkie opisane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinien wykonywać dyplomowany lekarz, który posiada odpowiednie przeszkolenie w tym kierunku. Może to być lekarz dermatolog lub lekarz o specjalności medycyny estetycznej. Ale zabiegi laserowe, a także botox i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym są dostępne także w bardzo dobrych, renomowanych gabinetach kosmetycznych. Jeśli wykonuje je kosmetolog po odpowiednim przeszkoleniu, można z powodzeniem z nich skorzystać.

Likwidacja lwiej zmarszczki – cena

Najdroższy jest zabieg laserem, ale jednocześnie jest on najbardziej trwały. Czasem jednak należy go powtórzyć – ceny wahają się od 500 zł do 1200 zł. Botox to koszt od 500 do 750 zł, kwas hialuronowy podobnie. Wyboru metody leczenia powinien dokonać lekarz, by zabieg był jak najbardziej korzystny dla pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *